„Piekło-niebo”

„Piekło-niebo”

30 lipca, 2023 Wyłączono przez Redakcja

Dzisiaj kilka słów o książce „Piekło-niebo” Paweł Fleszar – autor, która ukazała się nakładem wydawnictwa HarperCollins Polska.

Z twórczością autora miałam okazję zapoznać się w 2019 roku, po lekturze jego debiutu „Powódź”. Jak na debiut książka naprawdę świetna. Wiec gdy tylko zobaczyłam informację że ukazała się kolejna książka Pawła Fleszara, wszystkie inne poszły w odstawkę i sięgnęłam po „Piekło-niebo”.

Jest to mocna książka, trzymająca w napięciu. Autor podsuwał sugestywnie kto może być sprawcą, i przyznam szczerze że dałam się zwodzić za nos, gdyż moje typy były bardzo nietrafione. Temat jest mocny, gdyż giną mali chłopcy, a zabójstwa są bardzo brutalne.

Akcja książki dzieje się w moim ukochanym mieście, Krakowie. Miasto pokazane jest tu trochę z innej perspektywy tej mrocznej.

I gdy wydawało się, że już wszystko się klaruje, nagle już przy końcówce autor serwuje nam taki twist, że przyznam szczerze, tego to się nie spodziewałam i prawie zbierałam szczękę z podłogi.

Jak dla mnie to jedna z lepszych książek przeczytanych w tym roku i mam nadzieję, że na kolejną książkę nie będziemy musieli czekać aż tak długo.

Czytaj także: Denise Fergus „Puściłam jego dłoń. Historia porwania mojego syna”


Beata Karbownik

Pochodzę z woj. świętokrzyskiego, obecnie mieszkam w małej mieścinie Skelmersdale. Mama dwóch nastolatek i właścicielka psa rasy Patterdale. Miłośniczka słowa pisanego, promotorka polskiej literatury na emigracji.

Można mnie znaleźć na fb na stronie BetiCzyta.

Jestem wolontariuszką w klubie książki w Polskim Merseyside, można mnie też spotkać w księgarni Bartek w Manchesterze.