O nas

Jeżeli istnieją takie spoiwa, które łączą jednostki w grupy o podobnym sposobie myślenia i doświadczeniu, to z pewnością należy do nich kultura. Jako pojęcie bardzo szerokie nie mieści w sobie jedynie najwybitniejszych dzieł i myśli. To także współczesna książka, film, muzyka czy sztuka. Łączy je przekaz zapisany wspólnymi kodami, z których najważniejszy jest język. Nasza strona zawiera bezpośrednie i pochodne odwołania do tych pojęć. Tworzona przez polskich emigrantów opiera się naturalnie na tym, co wyniesione z ojczyzny – język, kultura, historia, a dodatkowo tworzy kolejne małe elementy dokładane do wspólnego zbioru – wiersze, publicystykę i artykuły. Na tematy publikacji ma wpływ nasza wrażliwość i zmienione przez emigrację postrzeganie świata.

Bez chwytliwych artykułów, bez gonienia za sensacją i bez prowokacji. Liczymy, że polubisz to miejsce i zostaniesz z nami na dłużej.

Andrzej Smoleń

Autor felietonów i krótkich artykułów historycznych, które nieregularnie ukazywały się w kilku punktach „emigracyjnego” internetu od 2019 roku. Twórca bloga emigraniada.com, który w 2023 przekształcił się w portal publicystyczno-kulturalny. Z zawodu inżynier rozwoju produktu. Mieszkaniec Liverpoolu. 

Róża Wigeland

Miłośniczka sztuki współczesnej, twórczyni asamblaży i kolaży, pisarka, felietonistka i wydawczyni. Autorka książek non-fiction. Jej priorytetem jest po prostu dobre życie. Obywatelka Europy, mieszkająca obecnie w Anglii nad Morzem Północnym.

https://rozawigeland.com/

Beata Karbownik

Miłośniczka słowa pisanego, promotorka polskiej literatury na emigracji. Współzałożycielka grupy czytelniczej dla polonii na emigracji oraz prowadząca spotkania autorskie w polskiej księgarni Bartek w Manchester.
Współpracuje z autorami jako betareader.
Mama dwóch nastolatek, właścicielka psa rasy Patterdale, mieszkanka spokojnego miasteczka Skelmersdale.
W tegorocznym plebiscycie Stars Night Wyspa TV została nominowana w kategorii „STAR OF INSPIRATION”.
Współpracuje z wydawnictwem jako korektor.

Opinie o przeczytanych książkach, relacje ze spotkań autorskich i wydarzeń kulturalnych można znaleźć na FB na stronie BetiCzyta a także na Instagramie beti_czyta.

 

 

Natalia Sobiecka

Autorka felietonów z niemal dwudziestoletnim doświadczeniem w pisaniu tekstów na różnych platformach. Zauważa szczegóły i widzi drugie dno w na pozór błahej powierzchowności. W wolnych chwilach podróżuje i fotografuje, prowadzi też działalność korektorską i redakcyjną.

https://www.instagram.com/jestes_good_enough