James Rollins „Amazonia”

James Rollins „Amazonia”

13 lutego, 2023 Wyłączono przez Redakcja

Audiobook EmpikGo
Czyta Michał Klawiter
Wydawnictwo Albatros

Przyznam szczerze że wybrałam tę książkę ze względu na tytuł, a drugim powodem była okładka .
Z posłowia wiem że autor bardzo skrupulatnie przygotował się do napisania książki, robiąc research na temat Amazonii.

Jeśli nawet z czymś przegiął, ja znawcą Amazonii nie jestem więc teraz przejdę do sedna 😉

Jeśli szukacie książki przygodowej z wątkiem sensacyjnym ,to ta książka jest idealna. Niesamowite opisy, akcja która nawet na moment nie zwalnia, to była uczta czytelnicza. Nie raz zbierałam prawie szczękę z podłogi i komentowałam na głos, a że słuchałam audiobooka w pracy, to kilka razy padały zapytania czy wszystko w porządku 🙂

Co do akcji – nie chcę zbyt wiele zdradzać .
W jednej z wiosek pojawia się biały mężczyzna , który ma dziwne znaki na klatce piersiowej. Szaman z wioski zapowiada że ten człowiek w nocy umrze. Okazuje się że jest to ranger który zaginął wraz z ekipą badawczą cztery lata wcześniej. I tu już jest pierwsza zagadka, gdzie był przez ten cały czas? Gdzie jest reszta ekipy, co się z nimi stało?

Niesamowita podróż ,walka dobra ze złem. Bardzo nierówna i przerażająca walka ludzi ze zwierzętami. Niejednokrotnie musiałam robić przerwy, mimo że to tylko fikcja literacka ,ale jak bardzo przerażająca. Przyznam szczerze że po tej książce naprawdę potrzebuję resetu i konieczne jest sięgnięcie po literaturę lżejszego kalibru.

Z czystym sumieniem POLECAM!!

Czytaj także: Tylko odważni wygrywają – recenzja książki


Beata Karbownik

Pochodzę z woj. świętokrzyskiego, obecnie mieszkam w małej mieścinie Skelmersdale. Mama dwóch nastolatek i właścicielka psa rasy Patterdale. Miłośniczka słowa pisanego, promotorka polskiej literatury na emigracji.

Można mnie znaleźć na fb na stronie BetiCzyta.

Jestem wolontariuszką w klubie książki w Polskim Merseyside, można mnie też spotkać w księgarni Bartek w Manchesterze.