Pal się ogniu pal spalaj to co stare

Pal się ogniu pal spalaj to co stare

25 czerwca, 2024 Wyłączono przez Redakcja

Bardzo trudno jest obnażyć przed światem ból. Jeszcze trudniej, gdy ten ból jest kontrowersyjny, niepopularny, wyśmiewany, dyskredytowany, pomniejszany i gaslightowany.
O tym jest właśnie ten utwór. Utwór, który pojawił się w moim polu energetycznym razem ze łzami, autentycznością i złamanym sercem z powodu zaistniałej sytuacji na świecie (utwór powstał w listopadzie 2021 i został opublikowany w lutym 2022).
Po raz pierwszy odczułam to, co muszą czuć wszystkie dyskryminowane mniejszości, odrzucenie powodowane nakręcaną spiralą propagandy medialnej.
Utwór „Pal się ogniu” został poczęty z uczucia niemożności wyrażenia tego co czuję na głos, ponieważ mój głos był odrzucany i wyszydzany. Mój głos, jak i wielu innych podobnie czujących ludzi. „Pal się ogniu” jest krzykiem autentyczności,  jest krzykiem niezgody, jest manifestacją tego, że jako świadoma kobieta mam prawo by krzyknąć NIE, zaznaczyć swoje granice i nie zgodzić się na to, by cel uświęcał środki.
Gdy pisałam tą piosenkę, płakałam, wylewałam swoje złamane serce, jednocześnie nagrywając ją. W utworze usłyszycie oryginalne emocje. Nie dogrywałam kolejnych take’ów, postanowiłam, by energia tamtej chwili, tamte łzy, tamta otwartość i siła zostały zachowane i przekazane w swojej pierwotnej formie.
Nie jest łatwo dzielić się trudną twórczością. Ale ufam, że autentyczność jest najwyższą wartością dla przekazu artystycznego.

Sandra Maria: Wokal / Tekst / Melodia
Emiji: Muzyka / Mix / Mastering

Rafał Szydłowski: Skrzypce

Jakub Durek: Gitara

Adrian Kondratowicz: Wideo

Link do klipu:


Sandra Maria

Jestem wokalistką, pasjonatką śpiewu intuicyjnego, tekściarką (m.in. „Staję się sobą”, „Pal się ogniu”), autorką kursu „Poczuj, usłysz i pokochaj swój głos”, animatorką różnego rodzaju warsztatów pracy z głosem oraz certyfikowaną trenerką wokalną w metodzie Modern Vocal Training.
Swojego głosu używam intuicyjnie, śpiewając z otwartego serca i ciała, nie bojąc się kroczyć totalnie nie utartymi ścieżkami wokalnymi, często używając języka znanego tylko mojemu duchowi i dźwięków, które wykraczają poza konwencjonalny śpiew… Kiedy śpiewam, intuicyjnie poddaję się przepływowi. Mój śpiew staje się modlitwą mojego serca.

https://linktr.ee/SandraMariaOfficial