Laxton Hall po raz szesnasty!

Laxton Hall po raz szesnasty!

26 czerwca, 2024 Wyłączono przez Redakcja

Co roku w malowniczo położonej posiadłości w Laxton Hall (blisko Corby, Northamptonshire) odbywa się Wesoły Dzień Polskiego Dziecka organizowany przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii pod patronatem Polskiej Macierzy Szkolnej. To gromadząca tysiące polskich dzieci z całej Wielkiej Brytanii wspaniała całodzienna impreza plenerowa odbywająca się na ogromnym zielonym terenie Domu Spokojnej Starości.

Dzieci ze szkół polskich z całej Anglii konkurują w licznych konkursach oraz indywidualnych i grupowych konkurencjach sportowych. Biorą udział w zorganizowanych dla nich zajęciach i warsztatach. W tym roku impreza odbyła się po raz szesnasty i według organizatorów, wzięło w niej udział ponad pięć i pół tysiąca osób. Było to święto dzieci, ale dorośli również aktywnie brali w nim udział wraz ze swoimi pociechami. Z atrakcji były: kucyki, dmuchane zjeżdżalnie, żołnierzyki, popkorn, lody, wata cukrowa i dwie świetnie zaopatrzone kawiarnie. Można było wziąć udział w licznych zawodach i wyścigach. Nie zabrakło też konkursów: muzyczny, recytatorski, szachowy i kulinarny. Z zajęć artystycznych dostępne było malowanie twarzy i tworzenie efektownych sztucznych kwiatów. Było to wydarzenie wspólnotowe i międzypokoleniowe.

Sponsorami imprezy byli: Ambasada RP w Londynie, JBB z Polski, sieć sklepów Mleczko, Polish Village Bread i wiele mniejszych firm, które przyjeżdżają do Laxton, aby pokazać swoje produkty.

Wydarzenie relacjonowała TV Polonia.