„Krótsze ramię trójkąta. Elka”

„Krótsze ramię trójkąta. Elka”

16 listopada, 2023 Wyłączono przez Redakcja

Ada Johnson  – „Krótsze ramię trójkąta. Elka”

Kto zna już twórczość autorki będzie się spodziewał zapewne literatury obyczajowej z lekkim wątkiem humorystycznym. Nie, nie, nie tym razem.  Ada delikatnie zmieniła styl, i moim zdaniem pokazała „pazura” co dodało tzw smaczka całej historii.

Elka jest szczęśliwą żoną i matką, ma bardzo dobry kontakt ze swoimi rodzicami. Ale okazuje się że jednak rodzice coś przed nią ukrywają, a ona uparcie dąży do tego aby dowiedzieć się co to za tajemnice i knowania. 

Choroba to jest cos czego najmniej się spodziewamy i czego najmniej chcemy. Niestety nie raz życie pisze inny scenariusz, i trzeba się z tym jakoś pogodzić, chociaż nie jest łatwo.

Bardzo fajnie przedstawione postacie w różnych sytuacjach, nawet jedna delikatnie mówiąc wręcz upierdliwa. Ale czy nie spotykamy takich osób na co dzień?

Sceny erotyczne, napisane ze smakiem i bez wulgaryzmów dodają książce właśnie tego pazura, i tu Ada dla Ciebie duży plus. 

Oj przeżywałam całą historię, były momenty że miałam ochotę przytulić Elkę, po przyjacielsku, jak to się robi żeby kogoś wesprzeć. Książka ta wywołuje różne emocje, uśmiech , smutek, niedowierzanie…. Ale tego właśnie ja oczekuję, właśnie tych emocji, po których odkłada się książkę na bok i pozostaje w głębokim zamyśleniu…

Książkę z całego serca polecam!!!

Czytaj także: Z duszą na ramieniu czyli święta z Dziewuchami


Beata Karbownik

Miłośniczka słowa pisanego, promotorka polskiej literatury na emigracji. Bibliotekarka-wolontariuszka w Polskiej Bibliotece w Liverpool oraz prowadząca spotkania autorskie w polskiej księgarni Bartek w Manchester. Mama dwóch nastolatek, właścicielka psa rasy Patterdale, mieszkanka spokojnego miasteczka Skelmersdale

Opinie o przeczytanych książkach, relacje ze spotkań autorskich i wydarzeń kulturalnych można znaleźć na blogu na facebooku BetiCzyta.