Candlelight Concerts – koncerty muzyki na żywo w klasycznej aranżacji

Candlelight Concerts – koncerty muzyki na żywo w klasycznej aranżacji

11 grudnia, 2023 Wyłączono przez Redakcja

Co łączy niemieckiego kompozytora muzyki filmowej z XII-wieczną irlandzką katedrą oraz setkami migających ciepłym światłem świec? Wydarzenie muzyczne, które odbywa się w wielu miejscach na świecie w różnych spektakularnych lokalizacjach przy blasku świec. Candlelight Concerts to koncerty muzyki na żywo w klasycznej aranżacji. Stylu muzyczne aranżowane podczas wydarzeń są różnorodne: od popu, przez jazz i ścieżki dźwiękowe z filmów, aż po muzykę poważną.

W sobotę 9 grudnia uczestniczyłam w jedynym z takich koncertów. Odbył się on w sercu średniowiecznej dzielnicy Limerick, St. Mary’s Cathedral. Przedstawienie trwało 60 minut, a w jego czasie audiencja mogła wysłuchać kwartetu smyczkowego Munster String Quartet, wykonującego utwory Hansa Zimmera.

Hans Zimmer to niemiecki kompozytor muzyki filmowej. Przez ponad trzydzieści lat kariery zawodowej skomponował soundtracki do przeszło 120 produkcji. Trudno wymienić jego najbardziej znane utwory, ponieważ w zasadzie wszystkie znane superprodukcje nie tylko ostatnich lat opierają się na muzyce jego autorstwa. Należą do nich m. in. Król Lew, Madagaskar, Piraci z Karaibów, Gladiator, Diuna, Incepcja, Dunkierka, Batman: Początek, Nie czas umierać i wiele, wiele, wiele innych.

Mój bilet przewidywał miejsce w sektorze C, czyli najbardziej oddalonym od sceny. Nie widziałam więc muzyczek, co na początku wywołało we mnie rozczarowanie, ale pomyślałam, że może dzięki temu mogę chłonąć całą magię tej chwili. Pełne skupienie na muzyce plus niesamowita atmosfera średniowiecznych murów podświetlonych setkami płonących świec było fantastyczną ucztą kulturalną.

NS