98% Klary

98% Klary

22 grudnia, 2022 Wyłączono przez Redakcja

„98% Klary” Kamili Szczepańskiej-Górnej to doskonały thriller psychologiczny z domieszką literatury obyczajowej. Przyznam uczciwie że gdyby nie to że wiem iż jest to debiut to z pewnością szukałabym innych książek tej autorki.

Czytałam tę książkę naprzemiennie z wypiekami na twarzy, a potem pojawiała się gęsia skórka.
Akcja książki, mimo że może na początku nie jest zbyt dynamiczna, potem nabiera tempa.

Oczywiście dostaniecie też odpowiedź na pytanie które pewnie już po przeczytaniu tytułu wam się nasunęło „Dlaczego 98% Klary?”

Raczej nie chciałabym spotkać kogoś takiego jak Max na swojej drodze. Ale niestety spotkała go Klara, niestety pojawiła się w niewłaściwym miejscu, o niewłaściwej porze.
Tylko czy Klara podda się swojemu oprawcy? Przez co będzie musiała przejść?

Przyznam szczerze że mam mieszane uczucia co do kolejnej postaci występującej w tej książce, mianowicie do Dominika. Trudno byłoby mi zaufać takiej osobie, po tym co robił. Oj chciałabym Wam tu zdradzić więcej, ale nie chcę spojlerować.

To jedna z tych książek która na długo zostanie w mojej pamięci, z przyjemnością objęłam ją patronatem.
Bardzo ,bardzo udany debiut. Jestem ciekawa kolejnej książki Kamili, gdyż przyznam że w tym momencie poprzeczkę podniosła sobie bardzo wysoko, i mam nadzieję że kolejna książka będzie równie dobra o ile nie lepsza od tej .

Zachęcam do lektury, wierzcie mi nie będziecie się nudzić.
Książkę odłożycie, nie dlatego że trzeba będzie iść spać, czy do pracy, czy gdziekolwiek indziej, odłożycie ją już jak skończycie czytać.

Czytaj także: Z duszą na ramieniu czyli święta z Dziewuchami


Kamila Szczepańska-Górna to kobieta pełna pasji, energii i pewności. Członkini Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego, dwukrotna laureatka konkursu na pracę roku z dziedziny kryminalistyki, autorka kilku publikacji naukowych. Zawodowo zajmuje się programowaniem oraz zarządzaniem projektami związanymi z nowymi technologiami. Za cel postawiła sobie obronę doktoratu, w którym ma zamiar połączyć badania odontologiczne z możliwościami, jakie dają sieci neuronowe. Pisanie jest jej hobby i formą relaksu. Uwielbia kontakt z czytelnikami i dyskusje na wszelakie tematy. Jej główną pisarską zasadą jest pisać tylko o rzeczach, o których ma pojęcie. Wierzy bowiem w to, że książki, które czytamy, kształtują nas i nasz światopogląd, a to bardzo duża odpowiedzialność dla każdego autora.

Kamila uwielbia czytać. Najbardziej kocha fantastykę oraz rzeczywiste i zgodne z zasadami nauki kryminały. Jeżeli miałaby wymienić swoich ulubionych autorów, na pewno wśród nich znalazłby się Andrzej Ziemiański, Anne Rice czy Simon Beckett.

Powieść „98% Klary” jest pierwszym tomem z trzech przewidzianych dla tej historii. Na jesieni pojawi się jej drugi tom, dedykowany Dominikowi, drugiej z trzech głównych postaci. To jednak nie koniec, ponieważ w 2023 roku ukaże się również zbiór opowiadań fantasy obejmujący takie zagadnienia, jak wiara, stworzenie człowieka czy upadłe anioły.


Beata Karbownik

Pochodzę z woj. świętokrzyskiego, obecnie mieszkam w małej mieścinie Skelmersdale. Mama dwóch nastolatek i właścicielka psa rasy Patterdale. Miłośniczka słowa pisanego, promotorka polskiej literatury na emigracji.

Można mnie znaleźć na fb na stronie BetiCzyta.

Jestem wolontariuszką w klubie książki w Polskim Merseyside, można mnie też spotkać w księgarni Bartek w Manchesterze.