„Demon Copperhead” – Barbara Kingsolver

„Demon Copperhead” – Barbara Kingsolver

15 maja, 2024 Wyłączono przez Redakcja

Dzięki tej powieści, uznanej za jedną z najlepszych książek 2022 roku według „New York Times”, Barbara Kingsolver zdobyła nagrodę Pulitzera oraz Women’s Prize for Fiction w 2023 roku.

Tytuł z miejsca przywodzi na myśl XIX-wieczne dzieło Karola Dickensa. Barbara Kingsolver pełnymi garściami czerpie inspiracje z „Davida Copperfielda”, jednak precyzyjnie, jak na naukowczynię przystało, umieszcza wątki tego autobiograficznego i przez wielu uważanego za ponadczasowe dzieła we współczesnym nam świecie.

Akcja rozgrywa się w południowych Appalachach. Jest to historia chłopca urodzonego przez nastoletnią samotną matkę w przyczepie. Jego jedynym majątkiem jest uroda odziedziczona po zmarłym ojcu, zjadliwy dowcip, zaciekły gniew i talent do przetrwania. Demon opisuje własnym, bezlitośnie szczerym głosem problemy współczesnego świata, doświadczenia opieki zastępczej, pracę dzieci, zaniedbane szkoły, sukcesy sportowe, uzależnienia, zgubne miłości i druzgocące straty. Jednocześnie musi zmierzyć się z tym, że sam pozostaje niewidzialny w kulturze popularnej, bo nawet superbohaterowie opuścili prowincję i wolą wielkie miasta.

„Demon Copperhead” to genialna powieść, która zachwyca, przykuwa uwagę i porusza do głębi, opisując niezwykłą podróż młodego bohatera ku dojrzałości.

Wydawnictwo Filia

Agnieszka Bednarska

Kocham ksiażki, ale ta miłość rodziła się powoli. Ukończyłam studia pedagogiczne ponieważ moim marzeniem było założenie rodzinnego domu dziecka, plany te pokrzyżował wyjazd do Anglii. Zmiana życiowych priorytetów zaowocowała kilkoma powieściami z gatunku, jak sama o nim mówię, lekkiej grozy. Nie narzekam, nie oceniam, dojrzałam do tego, aby celebrować codzienność, cieszyć się z małych rzeczy, być dobrą dla siebie i innych. Uważam, że w życiu chodzi o to, aby być użytecznym, a za najbardziej pożądane cechy człowieka uznaję poczucie odpowiedzialności i poczucie humoru.

Będzie mi bardzo milo, jeśli dołączycie do mnie na Instagramie, bądż Facebooku.

https://www.facebook.com/AgnieszkaBednarska.Pisarz
https://www.instagram.com/agnieszkabednarska.pisarz/?hl=en
https://www.tiktok.com/@agnieszkabednarskapisarz…