Cena wolności. Kamień węgielny

Cena wolności. Kamień węgielny

30 marca, 2023 Wyłączono przez Redakcja

„Cena wolności. Kamień węgielny” to kontynuacja książki „Cena nieśmiertelności. Bursztynowa zagadka” Dariusza W. Tokarskiego. Co prawda po tę książkę można sięgnąć bez znajomości części pierwszej, ale zapewniam że warto przeczytać obie.

Jeśli lubicie miks gatunków literackich, trochę historii, przygody, wątku kryminalnego a nawet odrobiny wątku romantycznego, to wszystko znajdziecie w tych książkach.

Tym razem jako postać historyczna pojawia się wątek Kościuszki. Jest też wątek o kamieniu węgielnym. Doskonale poprowadzona akcja nie zwalnia, powodując że z zaciekawieniem pochłania się kolejne strony.Pojawia się też wątek Indian i doktor Laura Wheepingdoe jest cenioną oceanografką, która od lat pracuje nad zrozumieniem języka delfinów.Przyznam szczerze że pojawiło się wiele ciekawych wątków na temat templariuszy, które oczywiście „konsultowałam” z wujkiem Google, aby dowiedzieć się więcej.

Książka to cegiełka, bo to aż, a może tylko 550 stron, gdyż pochlania się ja w takim tempie,że z jednej strony żal jeszcze rozstawać się z bohaterami książki, ale z drugiej strony ciekawość zwycięża jak to się wszystko skończy. Chciałabym Wam jeszcze tyle opowiedzieć, ale z drugiej strony nie chcę zbyt wiele zdradzić, żebyście też mogli przeżywać emocje wraz z bohaterami książki.

Dla pocieszenia dodam że jest już dostępny ebook, jeśli nie lubicie trzymać w rękach takich „cegiełek” ;-).

Czytaj także: „Dwa oblicza” Agnieszki Bednarskiej – recenzja


Beata Karbownik

Pochodzę z woj. świętokrzyskiego, obecnie mieszkam w małej mieścinie Skelmersdale. Mama dwóch nastolatek i właścicielka psa rasy Patterdale. Miłośniczka słowa pisanego, promotorka polskiej literatury na emigracji.

Można mnie znaleźć na fb na stronie BetiCzyta.

Jestem wolontariuszką w klubie książki w Polskim Merseyside, można mnie też spotkać w księgarni Bartek w Manchesterze.