O projekcie

Wg wyliczeń GUS w 2016 r. na emigracji przebywało około 2,4 mln polaków. W Wielkiej Brytanii liczbę osób pochodzących z Polski szacuję się na ponad milion. Każda najmniejsza, całkowita składowa tej liczby to osobna historia człowieka, który chwilowo lub na stałe zostawił kraj swego pochodzenia. Każda historia to złożenie wielu chwil tęsknoty, kryzysów, zwątpień ale i osobistych sukcesów, radości czy wreszcie tych najzwyczajniejszych elementów życia, które są częścią każdego człowieka.

Na stronie chciałbym zebrać relację osób, które zechcą się podzielić swoim doświadczeniem emigracji. Nie znajdą się tutaj jedynie opowieści ze zmywaka, ale równolegle nie będą to seryjne wpisy o sukcesach poloni. Będą jak życie – różne.

Tu rzeczywiście pachnie milionami” – powiedział Maks w teatrze, w „Ziemi obiecanej”
Raczej cebulą i kartoflami” – odparł Borawiecki

Chciałbym by czytający również miał inne wrażenia z każdą nową otwieraną stroną. Tak, by nie mógł ułożyć sobie jednego wzoru czy schematu odpowiadającego do każdej z opisanych historii. Mam nadzieję, że część będzie intrygująca, część inspirująca, a większość po prostu ciekawa. Miłej lektury!