Bury Artistic Week – relacja

Bury Artistic Week – relacja

24 czerwca, 2026 Wyłączono przez Redakcja

W miniony weekend, 13 i 14 czerwca odbyła się kolejna edycja imprezy pod nazwą Bury Artistic Week.

Drugi rok z rzędu miałem przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Swoje piosenki oraz kilka coverów innych polskich wykonawców wykonałem w sobotę rozpoczynając to artystyczne dwudniowe święto oraz na zakończenie całej imprezy w niedzielę. W tym drugim koncercie towarzyszył mi wokalnie oraz grając na harmonijce ustnej i gitarze Bartosz Pisek.

Bury Artistic Week jest tworzone przez ludzi z pasją dla ludzi z pasją. Tą relacje i miłość do sztuki widać już od pierwszych minut trwania imprezy. Uczestnicy i organizatorzy kreują razem w budynku Polskiego Klubu w Bury rodzaj artystycznej enklawy – magiczny świat sztuki. Widz wchodzący na sale gdzie odbywa się festiwal ma wrażenie jakby przenosił się do innej przestrzeni, do innej rzeczywistości. Obrazy malowane różnymi technikami w różnych stylach, otaczają ze wszystkich stron oczarowanego nowo przybyłego gościa. Częścią tej scenerii są też książki a dopełniają całości piękne dekoracje z kwiatów.

Jak muzyka harmonizuje ze sztukami plastycznymi i literaturą można się było przekonać słuchając i oglądając śpiewajacych wokalistów oraz podziwiając pianistyczne występy dzieci i młodzieży.

Jestem pełen podziwu dla organizatorów za ogrom pracy włożonej w przygotowanie całego eventu. Dwudniowe przedsiẹwziẹcie tego typu, każdego dnia rozpoczynające się przed południem a kończące późnym popołudniem, wymaga wiele pracy i ścisłej koordynacji działań osób zaangażowanych w przygotowania, organizację i prowadzenie tej imprezy.

Osobiście pragnę podziękować wszystkim zaangażowanym w tworzenie tego wspaniałego wydarzenia a także wszystkim artystom których miałem okazję poznać i z którymi miałem przyjemność spędzić te dwa magiczne dni.

Mam nadzieję że pasja do sztuki jest zaraźliwa i za rok będzie nas w Bury jeszcze więcej, tak artystów jak i publiczności.


Jacek Raputa

pochodzę z Liszek pod Krakowem a Londyńczykiem jestem od kilkunastu lat. Jestem też mężem, ojcem, muzykiem, poetą i budowlańcem. Lubię naturę i dobrą literaturę.A w piosenkach które tworzę łącze to co kocham najbardziej czyli muzykę i słowa. Dzięki muzyce emocje przenoszą nas w inne wymiary a dzięki słowom rozwijamy się i wzrastamy.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063724474851